Veri Kurtarma Ne Demek?

Veri Kurtarma Ne Demek?

Bilgilerinizi depoladığınız sabit disklere erişemiyor iseniz, dosya ya da klasörleri yanlışlık ile sildi iseniz ya da bilgisayarınız veya benzer donanımlarınız fiziksel zararlardan ötürü hasar gördü ise, içinde bulunduğunuz durum, tam anlamı ile veri kaybı olarak ifade edilmektedir. Her ne sebep ile olur ise olsun, böyle bir durum ile karşılaşılması halinde veri kurtarma işlemleri devreye girmektedir.

Veri Kurtarma İşletmeleri

Uygulanan kurtarma işlemleri, her hangi bir sebep ile kaybedilen verilerin tekrar kullanılabilir hale getirilmesini hedeflemektedir. Bu konuda gerekli teknik donanıma, yazılımlara, teknik bilgilere sahip personele ve laboratuvar olarak da ifade edilen ve tüm kesimler tarafından beyaz oda olarak bilinen alanlara sahip olan şirketler, profesyonel anlamda veri kurtarma hizmeti vermektedir. Yapılacak en sağlıklı işlem, bu tip bir şirketten yardım talep etmek olacaktır.

Kişisel Veri Kurtarma İşlemleri

Kişisel olarak kurtarma işlemlerine yönelik yapılabilecek işlemler sınırlı sayıdadır. Bilinen en basit yöntem, ulaşılabilir olması durumunda, sabit diske girerek bulunan tüm verilerin yedeklenmesidir. Burada gözlenmesi gereken gerçek, sabit diskin her an çökme tehlikesi ile karşı karşıya kalabileceğidir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Arçelik Yetkili Satış Firması

Arçelik Yetkili Satış Firması

Elektronik Sigara Satın Al

Elektronik Sigara Satın Al

Kazandıran Mobil Oyun Hizmetleri

Kazandıran Mobil Oyun Hizmetleri

İzmir Kepenk Tamiri Yapan Firmalar

İzmir Kepenk Tamiri Yapan Firmalar

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.