Ne Zaman Jinekomasti Ameliyatı Gereklidir?  

Meme dokusu yapısı gereğince yağ ve hormon gibi etmenlerden sıklıkla etkilenmektedir. Kadınlar için bu durum daha normal ve hatta iyi bir ölçüt sayılabilirken erkeklerde durum değişmektedir. Kadınların meme büyütme operasyonlarına olan ilgilerine şöyle bir baktığımızda, olası büyüme gibi yan etkiler, kadınları pek de rahatsız etmemektedir. Ki zaten göğüslerine implant taktırmakta olan, primer burun estetiği yaptırmakta olan kadınların sayısındaki artış da bizlere bunu göstermektedir. Bu durum erkeklerde ise çok daha farklı şekilde yankı bulabiliyor. Erkekler, memelerindeki aşırı büyümeyle karşılaştıklarında, ruhsal anlamda bundan epey rahatsız oluyorlar.

Erkekte var olan meme büyümesine jinekomasti adı verilmektedir. Anormal bir büyüklüğe erişmiş olan ve kişiyi rahatsız etmeye başlamış olan bu görüntü, estetik operasyonları ile düzeltilebilmektedir. Bu noktada tabii ki birçok erkek kendilerinde de bu sorunun olup olmadığını merak etmektedirler. Bu konuda bilgi sahibi olabileceğiniz en net yöntem elbette ki uzman hekimlerden randevu almak olacaktır. Gerekli test ve kontoller sonrasında dokudaki aşırı büyümenin varlığı saptanacaktır.

Diğer taraftan tabii ki randevu almadan da buna bir yanıt verilebilir. Eğer birey, memesinde aşırı bir büyüme olduğunu düşünüyorsa, bu büyüklüğün estetik açıdan rahatsız edici olduğunu düşünüyorsa, hekime başvurması gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki jinekomasti sağlık sorunu değildir. Estetik açıdan kişinin kendisini beğenmeyişiyle oluşan bir nevi sendromdur. Dolayısıyla kişi psikolojik açıdan kendisini rahatsız hissediyorsa, mutlaka uzman bir hekimden yardım almalıdır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elektronik Sigara Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ben Aldırma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Ben Aldırma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Bursa Spa Hizmet Kalitesi

Bursa Spa Hizmet Kalitesi

Oscar Hair’den Kellik Tedavisine Doğal Tedavi Yöntemi: Protez Saç

Oscar Hair’den Kellik Tedavisine Doğal Tedavi Yöntemi: Protez Saç

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.