Light Traverten Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Light Traverten Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Mermerle birlikte kullanılan yapı malzemelerinden biri olan traverten basınç altında duran ve bünyesinde erimiş karbon dioksit yer alan yer altı sularının aktıkları bölgelerde yer alan kalsiyum karbonatları eriterek taşırlar. Suyun bir anda açığa çıkması ve basınçtan kurtulması karbon dioksitin uçmasını sağlar. Karbonat ince katmanlar halinde kayaların üzerine çökelir ve yumuşak hatlara sahip travertenleri oluşturur. Yapı malzemesi olarak son yıllarda yıldızı parlamış olan traverten ürünlerinin çeşitli renk ve desenlerde kullanıma sunulduğu dikkat çekiyor. Büyük markaların ürünleri ile yaşam alanlarını her bakımdan zenginleştirmeyi başardıkları dikkat çeker. Böylesi ortamlarda da insanlar zevklerine hitap edebilecek türden ürünler temin ederek yaşam alanlarına uygulattırırlar. Light Traverten ürünü çeşitli formlarda karşımıza çıkar. Dolgulu mat cilalı, cilalı, dolgusuz mat cilalı, fırçalı, dolgulu fırçalı, eskitme, kalın kumlama, ince kumlama, çizgi tarama gibi çeşitli görünümlerde üretilir.

Malzemelerin birtakım işlemlerden geçirilmesinin ardından çok daha pratik ve rahatça uygulanabilir hale gelmesi ile iş bitmez. Evinizde ya da iş yerlerinizde ya da uygulattıracağınız herhangi bir noktada profesyonel uygulayıcılara ihtiyacınız bulunmaktadır. Temin ettiğiniz ürünün kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun amatör ellerde kullanışsız bir hal alır. Dolayısıyla; temin ettiğiniz yüksek kalitedeki mermer ürünlerini hakkıyla uygulayacak şirketlere ihtiyacınız olduğu gerçeğini hiçbir zaman göz ardı etmemelisiniz. Modern dünyamızda her türden ürün seçeneği sizleri bekliyor olacaktır. Ürünlerinin yanı sıra; hizmetleri ile de dikkat çeken şirketler sürekli olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Böylesi ortamlar içerisinde her daim kendisinden emin hareket eden modern şirketlere ihtiyaç bulunuyor.

Light Traverten ürünü ve diğer formları özel görüntüleri ile yaşam alanlarında hızla yerlerini almışlardır. Uygulandıkları alanlarda insanların gözlerini rahatlatıcı etkisinin yanı sıra; ruhunu da dinlendirdiği dikkat çekiyor. Light açık renkleri ifade ediyor ve açık renklerin dahi insan vücudu üzerinde inanılmaz etkileri vardır. Bu tarz ürün gruplarında simsiyah mermerler de ayrı bir şıklık kazandırır ancak; açık ürünler gibi insanların ruhunu ve bedenini dinlendirmez. Her türlü iç ve dış ortamda değerlendirebileceğiniz ürünlerden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Görselliğinin yanı sıra; kolay temizlenebilir yapısıyla da tüm dikkatleri üzerine çekmekte.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bisiklet Seçimleri Neye Göre Yapılır?

Bisiklet Seçimleri Neye Göre Yapılır?

İzmir ve Manisa’da OSGB

İzmir ve Manisa’da OSGB

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.