İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu

İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu, iş yerlerindeki çalışanların güvenliğinin sağlanması ve iş sağlığının iyileştirilmesini kapsam altına almaktadır. Yaşanan bazı kötü ve trajedik olayların arkasından, iş sağlığı ve güvenliği konusunda çeşitli tedbirler ve önlemler alındı. Ancak bu önlemler genel itibariyle idari para cezalarıyla tanımlandı. Belirlenmiş olan idari para cezasının uygulanmasını gerekli kılan durumlar ise iş güvenliği ve sağlığının sağlanması önündeki engellerin kaldırılmamış olduğu durumlar şeklinde belirtildi. İş hukuku avukatı Ankara uzman isimlerimiz, Mercantaş Hukuk Bürosu bünyesinde sizlere detaylı bilgiler vermektedirler. İş güvenliği ve iş kanunu konularına dair daha detaylı bilgileri iletişim numaralarımızdan alabilirsiniz.

İş Sağlığı Ve Güvenliğinde Taraflar Kimlerdir?

Ceza hukuku avukatı Ankara ekibimizin belirttiklerine göre, İş Sağlığı Ve Güvenliği kapsamında taraflar ilk olarak işverenlerdir. Bunun yanı sıra işçiler de gerekli bilgilenmeyi sağlayarak, gerekli yaptırımların olduğunun farkında olmalıdır. Tarafların başında her ne kadar işverenler yer alıyor olsa da, ceza hukuku içerisinde, gerekli tedbirleri uygulamayan işçiler de belirli cezai yaptırımlar ile karşılaşacaklardır.

Hukuk büromuzda çalışmakta olan miras hukuku avukatı Ankara ekibimizin de bulunduğu avukat arkadaşlarımıza konuya dair sorular yönlendirebilirsiniz. Danışmanlık hizmetlerinde de bulunmakta olan büromuza internet sitemiz üzerinden iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz. Çalışma alanlarımızı, uzman ekibimizi daha detaylı bir şekilde internet sitemiz üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Oscar Hair’den Kellik Tedavisine Doğal Tedavi Yöntemi: Protez Saç

Oscar Hair’den Kellik Tedavisine Doğal Tedavi Yöntemi: Protez Saç

Acuvue Oasys Lens Nedir?

Acuvue Oasys Lens Nedir?

İmplant Tedavisi Nasıl?   

İmplant Tedavisi Nasıl?  

Kimlerin Revizyon Rinoplasti Ameliyatına İhtiyacı Vardır?   

Kimlerin Revizyon Rinoplasti Ameliyatına İhtiyacı Vardır?  

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir