Güney Afrika Cumhuriyeti’ne Gideceklere Tavsiyeler

Güney Afrika Cumhuriyeti’ne Gideceklere Tavsiyeler

Güney Afrika Cumhuriyeti, Afrika kıtasının en güney ucunda yer almaktadır. Üç farklı başkenti olması açısından dünyada tektir. Ülkenin Pretoria şehri yürütmenin, Bloemfontein şehri yargının Cape Town ise yasamanın başkenti konumundadır. En büyük şehri ise Johannesburg’tur. 2015 yılı tahmini değerlerine göre Güney Afrika Cumhuriyeti nüfusu 55 milyon civarındadır.

Güney Afrika Cumhuriyeti Vizesi İçin Ne Yapmalı?

Ülkemizden Güney Afrika cumhuriyeti vizesi almak isteyen vatandaşlara büyük bir kolaylık sunulmaktadır. 30 gün boyunca vizeden muaf olacak şekilde Güney Afrika cumhuriyeti vizesi alabilirsiniz. Ancak ülkeyi ziyaretiniz esnasında bazı hastalıklara yakalanma riskiniz bulunmaktadır. O yüzden tedbirinizi alarak ülkeye gitmeniz gerekmektedir.

Güney Afrika Cumhuriyeti Uçak, Gemi ve Tren Bileti

Ülkemizin herhangi bir şehrinden Güney Afrika cumhuriyeti uçak bileti satın alabilirsiniz. Ancak uçaklar sadece İstanbul’dan kalkmaktadır. Bunu göz ardı etmemeniz şarttır. Şayet aktarmasız şekilde Güney Afrika cumhuriyeti uçak bileti alacaksanız fiyatlar –seçtiğiniz havayoluna göre- tek gidiş 800-1500 TL arasında değişmektedir. Eğer gidiş- dönüş bilet alacaksanız fiyatlar 2500-3500 TL arasındadır. Bu konuda kendinize uygun seferleri tercih etmeli ve vize muafiyetinden yararlanmak için 30 gün sınırını geçmemeye çalışmalısınız.

Güney Afrika Cumhuriyeti ‘nde Gezilecek Tarihi ve Turistik Yerler

Güney Afrika Cumhuriyeti içerisinde birçok yeri gezebilirsiniz.

  • Kruger National Parkı,
  • Masa Dağı,
  • Robben Adası,
  • Apartheid Müzesi,
  • Tsitsikamma Ulusal Parkı,
  • Cape Yarımadası,
  • Blyde River Kanyonu,
  • Ümit Burnu gibi yerler Güney Afrika cumhuriyeti gezi rehberi içerisinde yer almaktadır. Her yıl milyonlarca kişi bu turistik yerleri ziyaret etmektedir. Ayrıca Güney Afrika cumhuriyeti gezi rehberi seçeneğinize safari yapmayı da mutlaka eklemelisiniz.

Kruger Milli Parkı; 1926 yılında kurulmuştur. Hem ülkenin hem de kıtanın en büyük milli parkıdır. Güney Afrika Cumhuriyetin de gezilecek yerler arasında zirvededir.

Apartheid Müzesi; Özellikle 19 ve 20. yüzyıllarda ülkede ezilen siyahilerin berbat yaşam koşullarını bizlere aktarmaktadır. Bu anlamda Güney Afrika cumhuriyetin de gezilecek yerler içerisindedir.

Ümit Burnu; Ülkenin ve kıtanın en güney ucunda yer alır. 1487 yılında keşfedilmiştir.

Güney Afrika Cumhuriyeti ‘nde Yenilecek Yemekler Listesi

Güney Afrika mutfağı, Hollanda, Fransa ve Almanya mutfaklarından etkilenmiştir.

Güney Afrika Cumhuriyeti yemekleri olarak biltong, braavleis, bradeis, potjiekos’u söyleyebiliriz. Adlarını söylemek zor olsa da Güney Afrika cumhuriyeti yemekleri yiyenler bu et yemeklerini oldukça beğenmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bitgesell Güvenilir mi? BGL İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Bitgesell Güvenilir mi? BGL İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

En İyi Evden Eve Taşıma Firması

En İyi Evden Eve Taşıma Firması

Sevgiliye Alınacak En Güzel Çiçek Hangisidir?

Sevgiliye Alınacak En Güzel Çiçek Hangisidir?

İş Yerleri İçin Vitrinlerin Önemi

İş Yerleri İçin Vitrinlerin Önemi

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.