Bitgesell Güvenilir mi? BGL İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Bitgesell Güvenilir mi? BGL İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Bitcoin, çıktığı döneme göre önemli yenilikler getirerek, kripto para piyasasının öncüsü oldu. Ancak zaman içinde Bitcoin işlem ücretlerinin yüksekliği, işlemlerin yavaş bir şekilde sonuçlanması Bitcoin’i çıkış amacından uzaklaştırdı. Bu da, Bitcoin benzeri farklı projelerin geliştirilmesini sağladı. Bu projeler içinde en popüler olanlardan biri, Bitgesell. Bitcoin çatalları olan Bitcoin SV ve Bitcoin Cash de dahil olmak üzere, Bitcoin kod yapısına sahip projelerde en gelişmiş coin olan Bitgesell, kısa sürede ekosistemde dikkat çeken bir coin oldu. Bitgesell ile ilgili merak edilen birçok şey olsa da, en çok araştırılan konu Bitgesell ağının ne kadar güvenli olduğu…

Bitgesell güvenilir mi?

Bitgesell ağı, yapısal olarak Bitcoin’in kod tabanı ile aynı. Bununla birlikte bazı özellikleri de Bitcoin ile aynı. Bu özelliklerin başında, 21 milyon maksimum coin arzı geliyor. Ancak birçok özellik bakımından Bitcoin ile Bitgesell ayrışıyor. Bitcoin ve Bitgesell gibi projelerde, ağ yapısının güvenliği kriptografik algoritmalar ve madencilerin işlemci gücü ile sağlanıyor. Bitcoin’de bu durum nasıl gerçekleşiyorsa, Bitgesell için de öyle. Peki Bitgesell güvenli mi? Bitcoin’de yer alan segwit algoritması, Bitgesell’de yüzde 100 olarak uygulanıyor. Bu da, Bitgesell’i son derece güvenli bir coin olarak öne çıkarıyor. Bitcoin ağındaki işlemci gücü ile Bitgesell karşılaştırıldığında, Bitgesell yine bir adım önde. Bitgesell ekibine göre BTC ağı, gerekenin çok üzerinde bir işlemci gücü kullanıyor, bu da madenciler için düşük ödül, yüksek enerji gideri, kısacası kârsız bir yatırım demek. Bitgesell ise, madencilerin çok daha fazla gelir elde edebileceği bir proje.

Bitgesell daha erken ‘dijital altın’ olacak

Bitgesell’in özelliklerine bakıldığında belki de en çok dikkat çekenlerden biri, yarılanma süresinin kısa olması. Bitcoin ağında halving, yani yarılanma süreci 4 yılda bir gerçekleşiyor. Yarılanma, temel olarak madenciler için blok ödüllerinin yarıya düşürülmesi demek. Bu da arzın yarıya düşmesi anlamı taşıyor. Yarılanma, Bitcoin ve benzeri projeler için çok önemli. Geçmiş yıllara bakıldığında, kripto para rallilerinden önce her zaman yarılanma olduğu görülüyor. Bu anlamda Bitgesell projesinde, yarılanmanın her yıl gerçekleşmesi önemi. 2020 yılında geliştirilen projede şu ana kadar 2 kere yarılanma yaşandı. Bitcoin’in gerçek değerine ulaştığı an, tüm coin’lerin üretildiği an olacak ancak BTC yarılanmasının yavaş olması nedeniyle bu süre 120 yıla yakın sürecek. Bitgesell ağında ise her yıl yarılanma olması, BGL’nin tüm arzının 2054 yılında sona ermesini sağlayacak. Bu nedenle Bitgesell, BTC’den çok önce ‘dijital altın’ konumuna gelebilir.

Büyüyen ekosistem

Bitgesell, gelişmiş özellikleri ile kripto para ekosisteminin dikkatini çekmeyi başarmış bir proje. Bu anlamda Bitgesell ağı her geçen gün gelişiyor. Blok boyutuna göre Bitcoin’den çok daha hafif olan Bitgesell, bir ödeme aracı olarak kabul görebilir potansiyelde. Bitcoin’in blok boyutu 4 MB olurken, Bitgesell’in blok boyutu ise 0.4 MB. Bu da, Bitgesell’in 10 kat daha hafif, dolayısı ile hızlı bir coin olmasına neden oluyor. Bitcoin’e göre Bitgesell ekosisteminin hızlı gelişimine bakıldığında birçok yenilik karşımıza çıkıyor. Bitgesell Explorer ve BGL Wallets (Bitgesell cüzdanları) buna örneklerden. Topluluğun hızlı bir şekilde gelişimini sürdürdüğü Bitgesell ağında, yenilikler hızla sürecek gibi görünüyor.

1 milyon dolara yakın piyasa değeri ile bir GEM coin (yükseliş potansiyeli olan) değerlendirilen Bitgesell, dünyanın en büyük borsalarından Hotbit’te listeleniyor. Coin’in farklı tier 1 borsalarda listelenmesi ise, işlem hacmini ve dolayısı ile değerini artırabilecek gelişmelerden olacak.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki ilgili bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

http://bitgesell.de/en/
https://bitcointalk.org/index.php
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/bitgesell/

sponsor reklam

Benzer Yazılar

En İyi Evden Eve Taşıma Firması

En İyi Evden Eve Taşıma Firması

Sevgiliye Alınacak En Güzel Çiçek Hangisidir?

Sevgiliye Alınacak En Güzel Çiçek Hangisidir?

İş Yerleri İçin Vitrinlerin Önemi

İş Yerleri İçin Vitrinlerin Önemi

Hangi Kripto Para Borsasına Girmeliyim?

Hangi Kripto Para Borsasına Girmeliyim?

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.