Bisiklet Seçimleri Neye Göre Yapılır?

Bisiklet Seçimleri Neye Göre Yapılır?

Bisiklet seçimi için alt başlıkları sizler için oluşturduk.

Şehir Bisikleti Seçimi

Düzenli kullanım, yoğun kullanım ve kısmi kullanım amacına göre şehir bisikleti seçimine karar verilmelidir. Kısmi kullanım sağlayan kişiler için üretilen şehir bisikletlerinde hem erkekler için hem de kadınların fiziksel özelliklerine uygun şekilde kadrolar bulunur. Düzenli kullanım için üretilen şehir bisikletlerindeki tekerlerin büyük ve ince olması asfaltta rahat yol alabilmeyi sağlar. Yoğun elektrikli bisiklet kullanımı sağlayacak olan erkek ve kadınların fiziksel özelliklerine uygun şekilde farklı kadrolarla üretilir.

Dağ Bisikleti Seçimi

Dağ gezilerinde kişilere kolaylık ve ekonomik gezme imkanı sağlayan dağ bisikleti seçimlerinde kişiler şu özelliklere dikkat etmelidirler:

  • Süspansiyonlu veya sert maşa
  • Süspansiyonlu kadro veya sert kadro
  • Lastik ve tekerlik türü

Sert maşalar süspansiyonlu maşalardan daha ucuz olup düz yolda kolay yol olma imkanı sunar. Sert kadrolu dağ bisikleti engebesi az olan arazilerde rahat kullanım sağlar. 26 inç tekerlekten üretilen bisikletler standart ölçülerdeki üretimlerdir.

Yol Bisikleti Seçimi

Hobi, spor, yarış ve boy unsurları dikkate alınarak tercih yapılacak olan yol bisikleti kişilerin farklı ihtiyaçlarına cevap verecek türden üretilir. Hobi yol bisikletlerinin kadrsou kısadır. Spor amaçlı üretilenlerde öne doğru oturuş tasarlanır. Yarış amaçlı kullanılacak olanlar ise profesyoneller için tasarlanmıştır.

Çocuk Bisikleti Seçimi

Çocuklar için çocuk bisikleti seçerken ilk olarak sağlam ve güvenilir kadrolardan üretilmiş olmasına dikkat edilir. Ardından yaşlarına uygun bisikletler alınmalıdır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Light Traverten Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Light Traverten Nedir? Nerelerde Kullanılır?

İzmir ve Manisa’da OSGB

İzmir ve Manisa’da OSGB

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.