Acuvue Oasys Lens Nedir?

Acuvue Oasys Lens Nedir?

Lensler birbirlerinden ayrı diyoptride ise eğer çıkabilecek muhtemel karışıklığı önleme amacı ile her daim ilk olarak sağ göze lens takma alışkanlığının geliştirilmesi gerekir. Lens takmadan önce de üstünde herhangi bir yırtık ya da çentik olup olmadığının da kontrolü yapılmalıdır. Hasarlanmış gibi bir görünümü varsa eğer kullanmamaya özen gösterin hatta o lensi atın. Bunun yerine acuvue oasys marka lens kullanabilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtmek gerekirse eğer –ki bu sıklıkla karşılaşılan bir yanlıştır; lenslerin düz mü ters mi olduğuna dikkat etmeli ve kontrol etmelisiniz.

Bu kontrolün sağlanması için lensleri işaret parmağının tepesine yerleştirmeli ve göz düzeyinin altında tutmalısınız. Daha sonra lenslerin kavisine dışardan bakmalısınız. Lensin göze yerleştirilmesi ise basit gibi görünse de yine dikkat isteyen durumlardan biridir. Sağ taraftaki gözünüzle başlamalısınız. Lensleri inceleyerek ters olmadığından emin olmalı ve daha sonra lensleri işaret parmağı ucu yardımıyla yerleştirmelisiniz.

Daha sonra yine aynı elinizin orta parmağıyla alt göz kapağınızı aşağıya çekmelisiniz. Diğer elinizin orta ve işaret parmakları ile üst göz kapağını yukarıya kaldırmalı ve lensi göz kısmına yerleştirmelisiniz. Göz kapaklarınızı yavaş bir şekilde serbest bırakabilirsiniz. Tabii birkaç kez kırpmalısınız. Diğer gözünüz içinde yine bu adımları tekrarlamanız gerekir. Ayrıca lens fiyatlarını merak edenler için belirtmek gerekirse bütçenize uygun olan kaliteli markalardan dilediğiniz lense sahip olabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elektronik Sigara Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ben Aldırma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Ben Aldırma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Bursa Spa Hizmet Kalitesi

Bursa Spa Hizmet Kalitesi

Oscar Hair’den Kellik Tedavisine Doğal Tedavi Yöntemi: Protez Saç

Oscar Hair’den Kellik Tedavisine Doğal Tedavi Yöntemi: Protez Saç

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.